top of page

Şile

Şile'de Nereler gezilir? Nerede ne yenir? Nerede eğlenilir?

Şile, İstanbul iline bağlı, Karadeniz kıyısında bulunan bir ilçedir. İstanbul’a yaklaşık 70km uzaklıkta olup özel araç ile 50dk gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan kalkan otobüsler ile de Şile’ye ulaşım gayet kolaydır.

 

Muhteşem doğası, plajları ve denizi ile Şile’de her mevsim farklı güzellikleri tadabilirsiniz. Bunlardan bazılarına kısaca değinelim;

 

İlk olarak Şile’nin en önemli simgesi ve dünya çapında üne sahip olan Şile Feneri’ni ziyaret edebilirsiniz. Feneri içinde barındıran Kavala Parkından Zeki Müren Mağarası’nı ve bembeyaz kayalıkları izleyebilirsiniz.

 

Balıkçı tekneleriyle farklı bir güzelliğe sahip olan büyük limanda Şile Kalesi’ni görebilirsiniz.

 

Şile’ye yakın birçok köy bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Karamandere’de bulunan Saklıgöl’de doğayla iç içe kahvaltı, piknik, yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz.

 

Şile’nin çarşısı olarak adlandırılan ve yaz akşamları araç trafiğine kapatılan Üsküdar Caddesi’nde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilir; ünü yurt dışına taşan ve bir kültür değeri olan Şile Bezi ürünleri satan butiklerden alışveriş yapabilirsiniz.

 

Şile’nin mavi bayraklı plajlara ev sahipliği yaptığı sahil şeridi kilometrelerce uzunluktadır. Ağlayankaya, Uzunkum ve Ayazma plajlarındaki ‘beach cafe&restaurant’ hizmeti veren işletmelerde denizin, güneşin ve müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Gelelim yeme&içme bilgilerine... Tabii ki balık yemek için doğru yerdesiniz! Büyük liman ve küçük liman mevkilerinde denizin tam üstüne konumlandırılmış balık restaurantlarında, enfes bir günbatımıyla muhteşem lezzetler sizleri bekliyor.Bununla birlikte, her cebe uygun, menüsü zengin çeşitli mekanlar bulabilirsiniz. Birbirinden farklı cafe ve barlarıyla da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

Biz de her şeyiyle yenilenen, Şile’nin merkezinde, her yere yürüme mesafesinde olan; sade, doğal ve şık bir tarz ile hizmetinize sunduğumuz butik otelimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız...

bottom of page